Zaprojektowanie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu nie jest trudne. Przydomowy taras możemy zmienić w komfortowe miejsce do relaksu, miejsce spotkań w gronie znajomych. Kluczem są odpowiednie meble i dodatki. Parasol tarasowy boczny to jedna z propozycji, którą warto uwzględnić w takich  realizacjach. Parasol skutecznie ochroni przed silnym słońcem oraz ciepłem.

Jaki parasol tarasowy boczny wybrać?

Nowoczesne parasol ogrodowe zaskoczą pod wieloma względami. Parasole te łączą doskonałe parametry techniczne, świetny wygląd i trwałość. Nowoczesne parasole ogrodowe pozwalają na skuteczną ochronę przed słońcem, jak również na ochronę przed ciepłem. Parasol tarasowy boczny to jedna z ciekawszych propozycji – parasole takie posiadają liczne punkty regulacji, jak również obszerną czaszę, która daje wiele cienia. Parasol ogrodowy boczny tworzony jest z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie. Główna oś parasola to aluminium, które nie odkształca się, nie jest podatne na korozję. Na jej szczycie znajduje się czasza, najczęściej wykonana z tkaniny technicznej pokrytej poliuretanem. Tak zaprojektowana czasza chroni zarówno przed promieniowaniem UV, jak i niespodziewanym deszczem. Czasza może odchylać się w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Jak dbać o parasol tarasowy boczny?

Jak chronić parasol tarasowy boczny, by jak najdłużej zachował doskonały wygląd? Podstawą jest stosowane pokrowca ogrodowego, dedykowanego dla tego modelu parasola. Regularne stosowanie pokrowca pozwoli na zachowanie jego pięknego koloru, ale też ochronę parasola przed osiadaniem kurzu, kondensacją wilgoci. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, które zabezpieczone są przed ścieraniem, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych.