Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim – sezon ogrodowy! Wczesna wiosna to doskonały moment, aby rozejrzeć się za nowym wyposażeniem na taras, balkon i do altany. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziemy ogrom ciekawych kompletów wykonanych z materiałów o zróżnicowanej specyfice. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej najpopularniejszym wariantom: meblom technorattanowym, metalowym i rattanowym. Jaki zestaw najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Sprawdź!

Meble technorattanowe – natura w nowoczesnej odsłonie

Technorattanowe wyposażenie spełni oczekiwania osób szukających naturalnych mebli o wyjątkowej trwałości. Wysokiej jakości technorattan to syntetyczna wersja egzotycznego rattanu. Nowoczesne, stylowe i gustowne kanapy o modułowej konstrukcji, fotele, leżanki i huśtawki są wygodne i trwałe. Technorattan jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne: promieniowanie UV, skrajne temperatury, wodę. Nie wymaga impregnacji ani zabezpieczania poza sezonem.

Meble aluminiowe – minimalizm w ogrodzie

Proste, stylowe, solidne… Meble z aluminium doskonale sprawdzą się w ogrodzie zaprojektowanym zgodnie z najświeższymi trendami. Chłodne, proste meble stanowią ciekawy kontrast dla bujnej, tętniącej życiem zieleni. Proste formy o metalicznym wykończeniu dodają zewnętrznej scenerii klasy. Meble z aluminium malowanego proszkowo są lekkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia i zmienną pogodę. Wyjątkowo łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Rattanowe meble – powiew egzotyki

Meble rattanowe cieszą się w ostatnich sezonach ogromną popularnością. Lekkie, wyplatane z egzotycznego surowca krzesła, stoliki, fotele i sofy są piękną ozdobą ogrodów w stylu boho, kolonialnym, a nawet skandynawskim. Pamiętaj o tym, że egzotyczny rattan wymaga regularnej impregnacji. Na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytokznajdziesz więcej inspiracji!