Jak zmienić przestrzeń blisko domu, aby stała się bardziej przyjazna i funkcjonalna? Okazuje się, że rozwiązaniem może być ogród nowoczesny – miejsce, które stanie się przestrzenią do relaksu, odpoczynku, spotkań w gronie znajomych czy też zabaw dzieci. Jakie rozwiązania wybrać, aby zaprojektować wymarzony ogród nowoczesny?

Ogród nowoczesny to trwałe i funkcjonalne meble!

Elementem podstawowym w naszym ogrodzie będą meble. Projektanci i producenci zaproponują nam wiele ciekawych kolekcji mebli ogrodowych, różniących się od siebie designem czy materiałami. Wśród nich najczęściej wybieranymi są meble technorattanowe, dzięki którym zwykły ogród zmieni się w ogród nowoczesny!

Dlaczego meble technorattanowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Wynika to przede wszystkim z ich trwałości! Włókno technorattanowe to materiał syntetyczny, o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne czy działanie promieni UV. Meble technorattanowe na długo zachowają swój kształt i żywy kolor, a my sami będziemy mogli cieszyć się wypoczynkiem na najwyższym poziomie. Stelaże mebli technorattanowych wykonywane są z lekkiego aluminium – to sprawia, że waga mebla nie jest wysoka, a jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemu.

Ogród nowoczesny z pergolą!

Jak skutecznie ochronić się przed słońcem w trakcie lata? Ogród nowoczesny to idealne miejsce na wykorzystanie innowacyjnych pergoli. Ich konstrukcje wznoszone są z aluminium, a dachy tworzone są z aluminiowych listew. Pergola pozwoli nam wykreować cień w miejscu wypoczynkowym i cieszyć się znacznie niższą temperaturą. Dachy pergoli są ruchome – oznacza to, że sami możemy decydować o tym jak wiele światła wpada pod nią. Dachy pergoli w pozycji zamkniętej są całkowicie wodoodporne i ochronią nas przed niespodziewanym deszczem.