Stworzenie komfortowej strefy wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – przekonują projektanci mebli i architekci. Olbrzymia ilość kompletów meblowych i dodatków sprawiają, że możliwe jest wykreowanie ogrodu marzeń. Kluczem są odpowiednie meble ogrodowe – kanapy, krzesła i stoliki.

Trwałe meble ogrodowe – kanapy technorattanowe

Zastanawiając się, jakie meble ogrodowe okażą się najlepszą inwestycją, warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe. Kolekcje wykonane z technorattanu znane są od wielu lat, obecnie zaś projektanci proponują zestawy idealnie wpisujące się w obowiązujące trendy. Wiele osób zastanawia się, jak tworzone są takie meble ogrodowe – kanapy są lekkie, fotele wygodne, konstrukcje zabezpieczone są przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, które dzięki malowaniu proszkowemu są zabezpieczone przed korozją. Zastosowanie aluminium sprawia, że kanapy są lekkie, ich przenoszenie z miejsca na miejsce nie jest problematyczne. Okrycie mebli tworzy plecionka technorattanowa – to tworzywo syntetyczne, nieporowate, które nie wchłania brudu. Sofy i kanapy technorattanowe sprawdzą się w nowoczesnych i skandynawskich aranżacjach.

Modułowe meble ogrodowe – kanapy, które zaskakują

Chcąc zaaranżować ogród w sposób niebanalny, warto wykorzystać modułowe meble ogrodowe – kanapy tego typu składają się z kilku mniejszych elementów, które można wykorzystywać również osobno. Meble modułowe to niebanalna forma na aranżację przestrzeni wypoczynkowej. Pozwalają one na bieżąco zmieniać wystrój ogrodu czy tarasu, dopasowując je do aktualnych potrzeb. komplety modułowe składają się z kilku elementów, które mogą być łączone w funkcjonalne kanapy.