Jeszcze kilka lat temu wiele osób nie wyobrażało sobie przeprowadzanie remontu albo budowanie domu w sezonie jesiennym. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które usługi budowlane opolskie można wykonać w jesienne miesiące, aby nie ucierpiała na tym jakość poszczególnych prac.

O czym należy pamiętać?

W sezonie jesiennym jak powszechnie wiadomo z dnia na dzień słońce zachodzi coraz wcześniej, dlatego też wszelkie usługi budowlane opolskie wymagające dużej precyzji najlepiej wykonać przy świetle naturalnym.

Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom i wysokiej jakości materiałom budowlanym wiele prac budowlanych i remontowych można wykonać nawet w dość niesprzyjających warunkach. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że skorzystanie z nowoczesnych technik bardzo często wiąże się ze zdecydowanie wyższymi kosztami inwestycji.

Co można wykonać jesienią?

Z praktycznego punktu widzenia większość prac budowlanych rozpoczyna się wiosną. Niestety z wielu różnych przyczyn nie zawsze istnieje możliwość zaplanowania poszczególnych robót w dogodnym terminie.

Harmonogram budowy lub remontu domu jest tak skonstruowany, że nawet lekkie przesunięcie niestety może opóźnić kolejne usługi budowlane opolskie o kilka tygodni. Dotyczy to nie tylko mocy przerobowych poszczególnych firm budowlanych, ale również problemów z dostawą materiałów.

Rozpoczęcie prac w sezonie jesiennym

Osoby, które chcą wykonać usługi budowlane opolskie w sezonie jesiennym powinny zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na temperaturę powietrza. W Polsce w dni jesienne temperatura przeważnie utrzymuje się powyżej zera przez 24 godziny na dobę. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykonać na przykład fundamenty budynku.

Beton jak powszechnie wiadomo wiąże około 30 dni, dlatego też nie warto rozpoczynać prac po październiku. Ujemna temperatura ma bardzo niekorzystny wpływ na strukturę oraz właściwości chemiczne betonu. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku płyt fundamentowych. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z pomocy specjalnych substancji, które znacząco przyśpieszają wiązanie.

Jeżeli chodzi o same prace murarskie, to najlepiej wykonać je przy temperaturze minimum 5 stopni Celsjusza. Jeżeli temperatura spadnie poniżej zera, to niezbędne jest użycie specjalnej zaprawy zimowej, która niestety znacząco podnosi koszty inwestycji. Bardzo dobrym pomysłem jest także postawienia na beton komórkowy albo pustaki ceramiczne żłobione. Na szczęście po zakończeniu sezonu materiały budowlane są nieco tańsze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ksetra.pl/.