Wśród producentów sprzętu narciarskiego, firma Rossignol wydaje się zajmować pozycję europejskiego lidera. Tradycja, jakość i pasja – to połączenie, które znaleźć można w każdym sprzęcie i w każdym produkcie.

Ponad stuletnia tradycja

Narty Rossignol znane są od ponad stu lat. Ich pierwszy model powstał w roku 1907. Ich twórcą był założyciel firmy, Abel Rossignol. Zachwycony pięknem gór i zakochany w obróbce drewna, to właśnie z niego stworzył swoje dwie pierwsze deski do poruszania się po śniegu. Kolejne modele powoli zyskiwały swoich fanów. Jednak dopiero sukces francuskiego narciarza Emile Allais sprawił, że o nartach tych usłyszał cały świat. Gdy Allais zdobywał tytuł mistrza świata w narciarstwie alpejskim, na nogach miał właśni narty rossignol.

Innowacja na miarę lidera

Chociaż o nartach rossignol można powiedzieć, że mają niesamowitą tradycję, to z pewnością marka nie zamyka się na nowoczesność. Wręcz przeciwnie, cały czas wdraża innowacyjne rozwiązania, które pozwalają tworzyć sprzęt coraz lepszy i coraz nowocześniejszy. Po nartach drewnianych przyszedł czas na metalowe, a następnie z włókna szklanego. I każde odegrały w rozwoju narciarstwa ogromną rolę. Na nartach rossignol zdobywano kolejne medale, zarówno mistrzostw świata, jak i igrzysk olimpijskich.

Narty dla każdego

Przyglądając się ofercie firmy, nie sposób nie zauważyć, że narty rossignol dedykowane są zarówno początkującym, jak i zaawansowanym narciarzom. Ich szeroki wybór modeli sprawia, że każdy znajdzie narty dostosowane do własnych potrzeb i poziomu umiejętności. Początkujący mają do wyboru wiele modeli, które pomagają zachować stabilność ciała i szybko nauczyć się podstawowych sposobów i technik poruszania. Zaawansowani narciarze mogą natomiast znaleźć modele, z którymi można na stoku przeżyć prawdziwe szaleństwo.

Odpowiedni wybór nart

Kupując narty, warto pamiętać, że nie tylko ich parametry techniczne, czy materiał, gwarantują komfort i bezpieczeństwo jazdy. Aby rzeczywiście dobrze się w nich czuć, narty należy dobrać pod względem swojego wzrostu, czy wagi. W przeciwnym przypadku, jazda będzie nie tylko męcząca, ale też bardziej niebezpieczna. A nie o to przecież chodzi.

Szkoły jazdy, ubite stoki, dzikie tereny górskie – narty rossignol wszędzie się sprawdzają. Dobrane do terenu jazdy, pozwalają cieszyć się każdą chwilą i rozwijać swoje umiejętności narciarskie. Nic więc dziwnego, że popularność marki od tylu już nie maleje, a jej sprzęt stosują zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty rossignol https://agasport.com.pl/narty-cat-2.