Dekorując i aranżując nasz przydomowy taras czy ogród zazwyczaj skupiamy się na roślinach i meblach, znacznie mniej uwagi poświęcając elementom pozwalającym na zwiększenie komfortu. Parasol ogrodowy jest produktem, który warto mieć blisko miejsca wypoczynkowego – pozwoli on nie tylko na osłonięcie nas przed słońcem, ale też sprawi, że otoczenie stanie się pełniejsze i bardziej estetyczne.

Nowoczesny parasol ogrodowy

Jak skonstruowane są dzisiaj parasole ogrodowe? Nowoczesne konstrukcje opierają się na stelażach z aluminium – tworzywo to jest malowane proszkowo, przez co jest zabezpieczone przed korozją czy odkształcaniem. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi produktu. Stelaż osadzany jest na ruchomej stopie – pozwala to na rotowanie parasola wokół jego osi. To jeden z wielu punktów regulacji parasola. Uwagę przyciąga czasza – jest ona duża, w niektórych modelach jej bok może dochodzić nawet do 4 metrów długości. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu. Takie rozwiązanie sprawia, że tkanina skutecznie chroni nie tylko przed działaniem promieni słonecznych, ale też przed niespodziewanym deszczem. Parasol ogrodowy posiada również sprężyny naciągowe przy czaszy, aby utrzymywały one odpowiednią pozycję tkaniny.

Jak dbać o parasol ogrodowy?

Aby nasz parasol ogrodowy jak najdłużej zachował swoją formę i kolor koniecznie pomyślmy o odpowiedniej ochronie tego produktu w czasie jesieni i zimy. Najlepszym rozwiązaniem okaże się dedykowany pokrowiec ogrodowy, który wykonany jest z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Kiedy pokrowiec nie jest użytkowany możemy wygodnie przechowywać go w niewielkiej torbie.