Dom i Wnętrze

Nowoczesny zestaw garnków – co warto o nim wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chcąc gotować wygodnie i komfortowo przede wszystkim warto pomyśleć o nowoczesnych garnkach – dzisiaj producenci zaproponują nam wysokiej jakości garnki stalowe, które zaskoczą nas trwałością, elegancją wykonania oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Jakie garnki warto kupić do własnej kuchni?

Garnki stalowe 18/10 – trwałość na lata

Nowoczesny zestaw garnków oferowany przez topowych producentów to przede wszystkim gwarancja trwałości na lata. Poprzez zastosowanie stali nierdzewnej 18/10 możemy być pewni, że garnki oprą się wysokim temperaturom, odkształcaniu, działaniu wilgoci, rdzy. Nowoczesne garnki tego typu wykorzystują również dyski wbudowane w dno – dzięki nim możliwe jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, szybsze przygotowanie potraw oraz oszczędność energii! Z pewnością użytkownicy garnków docenią również liczne dodatki, które pozwolą na wygodniejsze gotowanie: wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, cedzaki, lejki. Na uwagę zasługują również pokrywki ze szkła hartowanego, które zabezpieczono przed wysokimi temperaturami, a niewielki odpowietrznik pozwala na odparowanie nadmiaru pary wodnej.

Patelnie wygodne w użytkowaniu

Obok garnków w naszej kuchni nie może zabraknąć również wygodnych patelni – nowoczesne patelnie zaskoczą nas przede wszystkim wyglądem. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się patelnie granitowe, których zewnętrzne powłoki do złudzenia przypominają naturalny kamień. Powłoki tego typu to nie tylko estetyczna ozdoba – pozwalają one na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu oraz na zminimalizowane ryzyka przypalania potraw. W wygodnym smażeniu pomogą również antypoślizgowe, profilowane rączki, które pozwolą na bezpieczne podnoszenie i przenoszenie patelni z miejsca na miejsce.