Dom i Wnętrze

Nowoczesne sztućce na naszych stołach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na mile spędzone chwile przy stole składają się nie tylko smaczne posiłki, ale również otoczenie i oprawa – w tym również wybór odpowiednich sztućców. Dzisiaj producenci zaoferują nam szeroki wybór kompletów sztućców stołowych, które nie tylko umożliwią wygodne jedzenie, ale także staną się piękną ozdobą. Jak wybrać idealny zestaw do domowych posiłków?

Klasyczne komplety sztućców – o czym warto wiedzieć?

Podczas poszukiwania idealnego kompletu sztućców stołowych przede wszystkim skupiamy się na wyglądzie i estetyce. Zagadnienia te są ważne, jednak to, co powinno być dla nas istotniejsze to materiały. Sztućce muszą być zabezpieczone przed odkształcaniem, działaniem wilgoci. Wśród rekomendowanych produktów wymienia się najczęściej zestaw sztućców wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten gwarantuje, że zakupiony komplet oprze się rdzy i będziemy mogli bezproblemowo czyścić jego elementy w zmywarkach.

Jakie komplety oferują nam producenci? Zazwyczaj skupiamy się na klasycznych zestawach, w których znajdziemy 24 elementy. Do wyboru jednak mamy znacznie więcej: komplety składające się z 68 elementów, zestawy dla małych dzieci czy też komplety widelczyków do ciast, łyżeczek do kawy. W ofercie producentów znajdziemy także zestawy do sałaty, łopatki do tortów.

Wzornictwo sztućców – co wybrać?

Kolejnym etapem wyboru sztućców jest oczywiście ich wzór – wbrew pozorom konkretne kolekcje różnią się od siebie zasadniczo. Projektanci sięgają po klasyczne wzory, jak również nowoczesne trendy, które sprawiają, że sztućce doskonale prezentują się w minimalistycznym czy skandynawskim otoczeniu. Wzory na rękojeści mogą być geometryczne lub też inspirowane konkretnymi trendami w sztuce. W połączeniu z wąskimi czy szerokimi końcówkami może dać to wyjątkowy efekt wizualny.

source-reklama.pl https://banbanbook.com/okna-panoramiczne-prosty-sposob-na-naturalne-doswietlenie-pomieszczen/ https://brittany-crepesandgalettes.com/dania-z-kasza-smaczne-i-zdrowe/