By odpocząć w promieniach słońca nie musimy wyjeżdżać na kosztowne wczasy – wykorzystajmy swój taras czy ogród do tego celu. Dzięki elementom takim jak meble ogrodowe i parasol ogrodowy stworzymy przestrzeń z której chętnie korzystać będą wszyscy domownicy. Może się ona zmieniać zgodnie z naszymi potrzebami: być miejscem relaksu, przestrzenią zabaw, miejscem, gdzie podajemy pyszne posiłki bliskim.

Trwałe wyposażenie ogrodu – parasol ogrodowy

Szukając elementów do wyposażenia naszego ogrodu czy tarasu najczęściej skupiamy się na meblach: chcemy, aby były one nowoczesne, funkcjonalne i wygodne. Znacznie mniej czasu poświęcamy na zapewnienie sobie strefy cienia, co jest dużym błędem. Silne promieniowanie słoneczne w okresie lata może być dla nas niebezpieczne! By móc odpoczywać komfortowo wybierzmy parasol ogrodowy – oferowane przez topowych producentów modele zaskoczą nas pięknym wyglądem i funkcjonalnością.

Idealny parasol ogrodowy to produkt, który nie tylko chroni nas przed słońcem, ale też w prosty sposób urozmaica przestrzeń. Wybierając innowacyjny parasol ogrodowy możemy być pewni, że miejsce wypoczynkowe stanie się jeszcze wygodniejsze – przekonują specjaliści ze sklepu gardenspace.pl. Jak budowane są współcześnie parasole ogrodowe? Warto przyjrzeć się im z bliska!

Parasol ogrodowy wykonany z trwałych materiałów

Współcześnie każdy parasol ogrodowy pochodzący od topowych producentów wykonany jest z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Aluminiowe stelaże malowane są proszkowo, co zabezpiecza je przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaże osadzane są na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Na szczycie stelaża znajduje się czasza wykonana z materiału poliestrowego pokrytego poliuretanem. Połączenie to sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci i płowieniem.