Urządzanie niewielkiego mieszkania blokowego jest dzisiaj znacznie łatwiejsze niż dekadę temu. Producenci mebli i dodatków proponują nam gotowe zestawy i aranżacje, które możemy po prostu przenieść na grunt naszego mieszkania. Jednym z najchętniej kupowanych mebli wypoczynkowych jest bez wątpienia narożnik – jaki model wybrać do małego mieszkania?

Narożnik w niewielkim salonie

Nawet niewielkie pokoje dzienne czy salony dają nam wiele możliwości aranżacji – przekonują liczni dekoratorzy i architekci wnętrz. Warto zadbać o ich punkt centralny, w którym najlepiej sprawdzi się narożnik wypoczynkowy. Nowoczesny narożnik dostępny jest w licznych wersjach i rozmiarach – bez trudu znajdziemy model, który sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach.

Jaki narożnik wybrać? Wśród rekomendowanych wymienia się narożniki w kształcie litery L – pamiętajmy, że większość producentów zaproponuje nam wybrane modele w dwóch wersjach (z ułożeniem lewym lub prawym). Narożnik pozwoli na wygodny odpoczynek w pojedynkę, ale również na przyjmowanie większej ilości gości. Dodatkowo narożnik umożliwi nam również odbycie regenerującej drzemki po długim i męczącym dniu.

Narożnik: materiały i kolory

Decydując się na konkretny narożnik koniecznie zwróćmy uwagę na materiały obiciowe: sprzedający zazwyczaj dadzą nam możliwość zmiany tapicerki. Szukając idealnej tkaniny skupmy się nie tylko na kolorach, ale przede wszystkim na jakości tkaniny. Pamiętajmy, że narożnik to mebel wykorzystywany każdego dnia, przez co narażony będzie na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu.

Nie bez znaczenia jest również kolor. W niewielkich salonach czy pokojach dziennych rekomenduje się wybór narożnika w jasnych kolorach (beż, szary), aby optycznie powiększyć pomieszczenie.