Każda kobieta uwielbia mieć pomalowane paznokcie. Coraz częściej panie decydują się na różne ozdabianie swoich paznokci. Ostatnio popularna stała się metoda żelowa zdobienia paznokci. W tym artykule przedstawię jak ją wykonać.

Jakie akcesoria są potrzebne do tej metody?

Przede wszystkim każdy manicure hybrydowy nie obejdzie się bez lampy UV. Na rynku są dostępne lampy o różnych mocach np. 30W lub 48W. Wybór lampy to indywidualna kwestia. Oprócz niej również potrzebne będą takie akcesoria jak: pilnik, polerka, cleaner, patyczki drewniane, baza, wybrany kolor lakieru i żelu, pędzelek do zdobień, waciki bezpyłowe.

Jak wykonać zdobienia paznokci przy metodzie żelowej?

Na początku trzeba odsunąć skórki, wyrównać kształt paznokcia, zmatowić płytkę oraz odtłuścić ją cleanerem. Dalej należy nałożyć cienką warstwę bazy i utwardzić ją w lampie. Paznokciem przemyć cleanerem. Następnie należy nałożyć ulubiony lakier hybrydowy i również go utwardzić. Teraz należy na pędzelek do zdobień nałożyć odrobinę żelu kolorowego lub białego i wykonać jakiś ulubiony wzorek. Mogą to być zwyczajne kreski lub bardziej ozdobne wzory. Każdą kreska, którą zrobimy i nam się spodoba należy utwardzić w lampie. Metoda żelowa zdobienia paznokci jest naprawdę prosta.

Ozdoby na paznokcie żelowe- jak je nałożyć?

Ozdoby powinno nakładać się na mokrą warstwę żelu. Jeżeli używamy wystających ozdób, które trzeba zatopić głębiej jest to wtedy naprawdę ważne aby zostawić mokrą warstwę żelu. Jeżeli utwardzimy go zbyt wcześnie ozdoby nie będą się trzymać. Kiedy ułożymy ozdoby takie jak cyrkonie itp. należy utwardzić je w lampie. Następnie nakładamy na utwardzony paznokieć top nabłyszczający po to, by ozdoby nie straciły swojego blasku.

Po co do zdobień paznokci metodą żelową używa się past 3D?

Pasty 3D dają na paznokciach niesamowity efekt. Takie pasty nie posiadają również warstwy dyspersyjnej, więc w tym przypadku nie trzeba używać topu. Dzięki nim można wykonać różne zdobienia: wypukłe cieniowane itp. Wystarczy tylko jedna warstwa pasty 3D, aby uzyskać pełne krycie.

Jak widać jest wiele metody żelowe zdobienia paznokci nie są skomplikowane. Można szybko ich się nauczyć. Dzięki takim metodom paznokcie będą pięknie wyglądały. W internecie można znaleźć różne wzory, dzięki którym ozdobimy nasze paznokcie za pomocą żelu. W sklepach jest pełno kolorowych żeli do paznokci. Jedno takie opakowanie starcza na bardzo długo. Robienie zdobień żelowych w domu jest tańsze niż u kosmetyczki, a dodatkowo można dzięki tej metodzie poćwiczyć na paznokciach zdolności plastyczne

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.