Jazda konna jest niezwykle ciekawym, ale też wymagającym sportem – jeździectwo uczy nas nie tylko szacunku do samego konia, ale i każde nam ciągle doskonalić technikę jazdy. Szukając ciekawej dyscypliny  sportowej warto rozważyć jazdę konną – jest to sport odpowiedni dla osób praktycznie w każdym wieku. Sama jazda konna działa ogólnorozwojowo i pozwala na zachowanie doskonałej kondycji.

Dlaczego warto wybrać naukę jazdy konnej?

Jazda konna jest sportem o wyjątkowej historii – dzisiaj z nauki jazdy może korzystać praktycznie każdy. Sport ten ma wiele zalet: pozwala na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, umożliwia poprawę koordynacji ruchowej. Jazda konna wpływa na naszą sylwetkę: wzmacniane są mięśnie grzbietu, przez co znacznie łatwiej jest nam się wyprostować. Regularna jazda konna wpływa także na zachowanie lepszej równowagi. Podczas jazdy konnej ćwiczą wszystkie mięśnie – to sposób na ich wytrenowanie i wzmocnienie.

Strój do jazdy konnej – co warto założyć?

Podczas pierwszych jazd nie musimy posiadać profesjonalnego stroju – konieczny okaże się kask jeździecki, który pozwoli na ochronę naszej głowy w trakcie upadku. Pamiętajmy o tym, że kask musi być zawsze zapięty pod szyją! Jeśli po kilku godzinach nauki jazdy stwierdzimy, że jest to sport dla nas warto zastanowić się nad kupnem odzieży jeździeckiej. W jej składa wchodzą specjalne spodnie, np. bryczesy z silikonowym lejem. Bryczesy to elastyczne spodnie, które pozwalają na zachowanie wygody i komfortu, świetnie odprowadzają wilgoć i chronią naszą skórę. Bryczesy znajdziemy w pełnej gamie kolorów – każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Bardzo ważne jest dopasowane obuwie – najlepszym rozwiązaniem okażą się jeździeckie sztyblety, które pozwolą na zabezpieczenie kostek przed ewentualnymi urazami czy uderzeniami.