Prowadzenie biznesu w sieci to dzisiaj jedna z najlepszych opcji na sukces – przekonują o tym liczni managerowie, ale też osoby, które z powodzeniem prowadzą w Internecie swoje sklepy internetowe, sprzedają usługi. Chcąc stworzyć w sieci miejsce dla siebie nie ma lepszej opcji niż skorzystanie z oferty jaką daje WordPress. Jak zadbać o profesjonalizm naszej witryny?

Czym jest WordPress?

WordPress to system zarządzania treścią, stworzony głównie z myślą o blogach, dzisiaj jednak wykorzystywany w znacznie szerszym zakresie. Jego olbrzymią zaletą jest fakt, że jest on dostępny bezpłatnie, co sprawia, że jest dzisiaj jedną z najchętniej wykorzystywanych platform do publikowania treści. Wielu znanych dzisiaj blogerów przyznaje, że swoją przygodę z siecią zaczynało właśnie od WordPressa.

Chcąc podejść do sprawy profesjonalnie i móc stale docierać do nowych czytelników warto pomyśleć o hostingu naszej witryny. Hosting WordPress to możliwość stałego rozwoju naszej marki czy bloga, co pozwoli na stałe poszerzanie zasięgów, ale też zwiększenie liczby odwiedzających.

Jak wybrać odpowiedni hosting?

Dzisiaj wiele firm na polskim rynku zaoferuje nam hosting: konkurencyjne ceny sprawiają, że zdecydowanie się na konkretną ofertę może okazać się trudne. Szukając hostingu powinniśmy zwracać uwagę na szereg zagadnień. Wśród nich jednym z ważniejszych jest przestrzeń dyskowa, którą oferuje się nam w ramach miesięcznych pakietów. Nie mniej ważny jest współczynnik uptime wyrażany w procentach – określa on czas bezawaryjnej pracy serwerów, wskazane jest, aby wynosił on 99%. Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo naszych danych i zabezpieczenia serwerów przed awariami i wyciekami danych. Wiele mówi się także o transferze – warto przeanalizować zawartość naszej strony i zadecydować jaki transfer będzie odpowiedni.