Stworzenie praktycznej strefy wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – przekonują architekci. Stół na zewnątrz uzupełniony wygodnymi krzesłami może stać się centrum letniego odpoczynku. Jak zaprojektować idealne miejsce do podawania posiłków i biesiadowania w gronie znajomych?

Stół na zewnątrz – co jest modne?

Stół na zewnątrz to element, który pozwoli na wykreowanie letniej, przydomowej jadalni. Miejsce takie może być osłonięte parasolem ogrodowym lub też pergolą. Letnia jadalnia doskonale sprawdzi się do podawania śniadań, organizowania grilla dla znajomych, podejmowania bliskich podwieczorkami. Wybór trwałych mebli jest kluczowy! Stoły ogrodowe dostępne są w licznych odsłonach – do najchętniej wybieranych zalicza się stoły oparte na aluminiowych stelażach, które uzupełniono o blaty wykonane z naturalnego drewna tekowego. Stoły takie doskonale wpisują się w styl rustykalny, ale z powodzeniem mogą być też wykorzystywane w aranżacjach nowoczesnych czy skandynawskich. Dzięki wykorzystaniu aluminium konstrukcja stołu nie odkształca się, nie jest podatna na działanie korozji. Stół taki warto uzupełnić krzesłami rattanowymi – całość będzie prezentować się doskonale!

Stół na zewnątrz z drewna eukaliptusowego

Jak sprawić, aby zwykły stół na zewnątrz zmienił odbiór przestrzeni? Wystarczy wybrać model, który będzie inny niż pozostałe. Niebanalną propozycją na stół na zewnątrz są modele, w których blaty wykonane są z drewna eukaliptusowego. Jasne drewno eukaliptusowe prezentuje się wyjątkowo w otoczeniu zieleni, pozwala też zmienić odbiór miejsca wypoczynkowego. Uzupełnieniem dla takiego stołu mogą być nowoczesne krzesła, w których siedzisko i oparcie wypełnione jest grubą, trwałą liną. Taki dodatek wpłynie na komfort wypoczynku i jego jakość!