Filtrowanie wody jest bardzo częstym zjawiskiem, które odbywa się na co dzień w wielu gospodarstwach domowych. Ze względu na właściwości filtrów do wody potrafią oczyścić ogromną ilość wody sprawiając, że jest o wiele przyjemniejsza do picia. Filtry wody do dzbanka Dafi Astra 3.0 l są jednymi z najlepszych w branży.

Filtry wody do dzbanka Dafi – jak działają?

Filtry wody do dzbanka działają za pośrednictwem innowacyjnej budowy. W środku plastikowej obudowy zamknięte są kuleczki węgla aktywnego chłonące zanieczyszczenia i zamykające je w swojej specjalnej strukturze kryształów. Projektanci dobrali węgiel aktywny formując go w postaci mini kuleczek. Według badań taki kształt sprawia, że węgiel aktywny jest najbardziej efektywny i może pochłaniać lepiej i więcej! Do cząsteczek, które są pobierane z wody i zamykane w strukturze absorbenta zalicza się chlor, pestycydy czy nawet metale ciężkie, które bywają w wodzie kranowej w podwyższonym stężeniu. Niektóre z tych dodatków są niegroźne dla człowieka lecz zmieniają smak wody pogarszając go. Właśnie dlatego większość osób nie chce korzystać z wody kranowej. Filtry są najlepszym rozwiązaniem na uzyskanie perfekcyjnej czystej wody na wyciągnięcie ręki!

Filtry wody do dzbanka Dafi umieszcza się w specjalnej zabudowie dzbanka. Przed rozpoczęciem użytkowania warto jest włożyć filtr do wody w celu uruchomienia mechanizmu pobierania zanieczyszczeń. Następnie przez filtr w dzbanku przepuszcza się wodę, która należy wylać. Teraz dzbanek wraz z filtrem są gotowe do działania!

Podsumowanie 

Na koniec warto dodać, że dzbanek z filtrem powinno wymieniać się co 150 litrów wody, którą przepłynęła przez wnętrze filtra. Zapewnia to gwarancję stałego pobierania zanieczyszczeń. Jest to związane z ograniczeniami dotyczącymi pobierania zanieczyszczeń przez węgiel aktywny. Dodatkowo warto nadmienić, żeby zawsze zwracać uwagę w przypadku kupowania nowych filtrów, które powinny być zgodne z modelem dzbanka znajdującym się we własnym domu.

banbook.com sabutt.com exint.com.pl