HIFU to technologia, która jeszcze do niedawna wykorzystywana była głównie w onkologii do leczenia niektórych nowotworów. Okazało się jednak, że świetnie sprawdza się również w zabiegach medycyny estetycznej, jako metoda mało inwazyjnego liftingu. Jak działa zabieg HIFU i jakie są wskazania do jego wykonania? Wyjaśniamy.

Co to jest HIFU i jak działa na skórę?

Technologia HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to zogniskowana fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości. W przeciwieństwie do podobnych technologii, takich jak fale radiowe, skoncentrowane ultradźwięki wnikają dużo głębiej w tkankę, działając bardziej intensywnie, a jednocześnie nie powodują przerwania ciągłości naskórka. Technologia HIFU wykorzystywana jest w medycynie od wielu lat. Początkowo znana była jedynie z zastosowania w leczeniu raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularna również w medycynie estetycznej.  

Zabiegi z użyciem technologii HIFU służą przede wszystkim poprawie kondycji skóry. Dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu w skórze umożliwiają uzyskanie liftingu twarzy bez skalpela – wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie Śródmieście. Zogniskowane ultradźwięki docierają bowiem aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Zabiegi HIFU można wykonywać na twarz i na całe ciało. Dostosowanie parametrów zabiegu do różnych obszarów możliwe jest dzięki zastosowaniu wymiennych kartridżów o głębokości działania od 2,00 do 9,00 mm.

Wskazania do zabiegu HIFU

Skoncentrowane ultradźwięki można wykorzystać do usuwania różnego rodzaju niedoskonałości skóry, wynikających z uszkodzenia, osłabienia lub rozciągnięcia struktur tkankowych. Najczęściej są to zmiany związane ze starzeniem się skóry, ale też z dużymi wahaniami masy ciała, np. w wyniku odchudzania czy ciąży.

Szerokie zastosowanie technologii HIFU w medycynie estetycznej to przede wszystkim:

  • poprawa jędrności i napięcia skóry na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu czy ramionach;
  • redukcja zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie czy dłoniach;
  • usunięcie lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, tzw. miejscowa otyłość;
  • wymodelowanie owalu twarzy – podniesienie opadających policzków, podkreślenie zarysu żuchwy, uniesienie łuków brwiowych;
  • redukcja podwójnego podbródka;
  • redukcja cellulitu;
  • zmniejszenie widoczności rozstępów.

Czy lifting HIFU jest bezpieczny?

Lifting HIFU jest zabiegiem bezpiecznym pod warunkiem, że wykonuje go odpowiednio wykwalifikowany specjalista, a sprzęt posiada stosowne certyfikaty. Chociaż skoncentrowane ultradźwięki nie uszkadzają wierzchniej warstwy skóry, to mają one dużą moc i niewłaściwie użyte mogą dotrzeć zbyt głęboko i uszkodzić zdrową tkankę. Dzieje się tak wtedy, gdy parametry zabiegu nie są dopasowane do obszaru ciała i celu zabiegu.

Decydując się na zabieg w klinice medycyny estetycznej, mamy pewność, że zajmą się nami profesjonaliści, którzy będą czuwali nad bezpiecznym przebiegiem terapii. Ważne jest też, aby przed zastosowaniem technologii HIFU przeprowadzić wywiad z Pacjentem, aby wykluczyć przeciwwskazania.

Rozważasz wykonanie liftingu HIFU na twarz lub ciało? Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ https://beesafe.pl/porady/przedawnienie-mandatu/ https://beesafe.pl/porady/sportowe-auta-do-20-tys/